Firma Sayısı : 8418 İlan Sayısı : 363
Haber / Makale Sayısı : 85 Site Sayısı : 2165 Resim Sayısı : 78

Türk Girişimci Maldiv De Ada Kiraladı
2008-06-18 06:06:25


Türk Girişimci Maldiv De Ada Kiraladı


Maldiv adalarına balayına giden Ahmet Aydeniz İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Aydeniz, burada resort yatırımı için ada kiraladı.
İstanbul - Maldiv adalarındaki yatırıma ilişkin soruları yanıtlayan Aydeniz, Maldivler?de 5 yıldızlı resort yatırımı yaptıklarını söyledi.

Adayı Maldivler hükümetinden kiraladıklarını ifade eden Aydeniz, \"Başlı başına bakir bir ada. Resortü, içinde türlü imkanların olduğu hale getirip 18 ay sonra işletmeye açmayı planlıyoruz\" dedi.

Aydeniz, şu anda proje aşamasında olduklarını, 2 ayla kadar projelerin neticeleneceğini ve 18 ay içinde inşaatı bitireceklerini kaydetti. Maldivler?e 2001 yılında balayı için gittiğini ve o tarihten beri çok ilgisini çektiğini söyleyen Aydeniz, \"Oradaki resort projelerin gerek fiyatlarının çok yüksek olması gerek çok ciddi turizm potansiyelinin olması burayı bize cazip kıldı. O zamandan beri takip ediyordum. Daha sonra böyle bir ihaleden haberdar olduk, ihaleye girdik ve adayı aldık\" diye konuştu.

Maldiv?deki adayı 33 yıllığına kiraladıklarını söyleyen Aydeniz, \"5 yıldızlı resort yatırımı yapıyoruz. İnşaatın maliyeti yaklaşık 50 milyon dolar olacak\" şeklinde konuştu.

Aydeniz, adada 114 bungalov yapacaklarını, bunun 44?ünün su üzerinde geri kalanının ada üzerinde yer alacağını, içinde restoran, SPA merkezleri gibi alanların yer alacağını söyledi.


Etiketler: , ankarada, altın, fiyatları, global, faktoring, leasing, faiz, hesaplama, borsada, durum, hesapları, borsa, terimleri, ekonomi, enflasyon, deflasyon, finans, imalat, ihracat, ithalat, banka, kapasite,

Kaynak: Anadolu Ajansı


Toplam Ziyaretçi Sayısı : 780

 


 

Paylaş
 

Müşteri Yorumları

Ozel Sektor TV Olarak Firmaya Başarılar Diliyoruz.
5 Puan Verildi
Ozel Sektor TV Tarafından 2013-12-16 00:00:00 Tarihinde Eklenmiş.

Yorum Ekle
Türk Girişimci Maldiv De Ada Kiraladı Haber / Makalesi ile ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi herkesle paylaşın...
Yorumunuz :*
Değerlendirme Puanı :
Adınız - Soyadınız:
Email Adresiniz :
Sitede Gösterilmeyecektir.
Güvenlik Kodu :
 

 

Makaleler

İlanlar

Ürünler